fbpx

TRĄDZIK jakie są najskuteczniejsze zabiegi aby pozbyć się bolących krost?

TRĄDZIK  jakie są najskuteczniejsze zabiegi aby pozbyć się bolących krost?

Skórka trądzikowa to krosty i zaskórniki, które były do niedawna kojarzone z burzą hormonów w czasie dojrzewania. Obecnie trądzik dotyczy zarówno nastolatków jak i ludzi dorosłych. Ta przypadłość ma podłoże dziedziczne, osoby podatne wytwarzają więcej sebum a skóra u nich nadmiernie rogowacieje. Pod wpływem zatkania przez złuszczony naskórek ujścia gruczołów łojowych tworzą się zaskórniki. Dochodzi do podrażnienia skóry twarzy a w mieszkach włosowych zaczynają namnażać się bakterie (Propionibacterium Acnes). Dodatkową przyczyną powstawania bolących zaskórników na twarzy lub ciele jest stresujący tryb życia. Leczenie tej choroby skóry nie jest łatwe i jest wielokierunkowe. W gabinecie SUNGATE BEAUTY & SPA specjaliści pomogą dobrać Ci odpowiednie zabiegi, które pozwolą pozbyć się uciążliwych pryszczy i blizn, które zostały po nich.

Jaka jest przyczyna powstawania trądziku, czy to trądzik różowaty?

Przyczyna powstawania trądziku u osób dorosłych nie jest do końca znana. Lekarze przypuszczają, iż niektórzy mają po prostu osobniczą skłonność do nadprodukcji sebum, np. w wyniku zaburzeń w wydzielaniu hormonów. Praca gruczołów łojowych może nasilać się pod wpływem stresu (skóra jest jednym z organów silnie reagujących na bodźce psychiczne), a także wskutek zażywania niektórych leków – antydepresyjnych lub hormonalnych, zwłaszcza kortykosteroidów.   Jak rozwija się trądzik? Rozróżniamy trzy fazy rozwoju trądziku. W zależności od zaawansowania choroby zmiany na skórze mogą mieć rożna postać. Pierwsze stadium trądzika to zaskórniki, są to białe lub czarne punkciki, nazywane wargami. Ich obszar występowania to twarz ale również ramiona, dekolt i plecy, miejsca w których znajduje się najwięcej gruczołów łojowych. Drugim etapem są grudki i krostki, to średnio nasilona postać trądziku. Powstałe zmiany na skórze stanowią średnio nasiloną postać trądziku, na skórze widoczne są wypukłe i czerwone zmiany, jest to stan zapalny wokół gruczołów łojowych. Ostatnim stadium zakażenie obejmuje głębsze warstwy skóry, występują  guzki sino-czerwonego koloru w środku wypełnione ropą –  są to głębokie cysty pozostawiające trwałe blizny.   Jak leczyć trądzik jaka ma być pielęgnacja skóry? Jeżeli domowe zabiegi pielęgnacyjne nie przynoszą efektu i nadal pojawiają się nowe zaskórniki należy udać się po pomoc do specjalisty, lekarza dermatologa jak najszybciej. Usuwanie krost wymaga czasu i cierpliwości. Dermatolog zaleca leczenie antybakteryjne ( preparaty zawierajace kwas all-trans witaminy A, tretinoinę i jego pochodne, kwas azelainowy lub nadtlenek benzolu, kremy z tlenkiem cynku, klindamycyna, erytromycyna) przepisując maści i żele do stosowania miejscowego, których zadaniem jest opróżnienie gruczołów z sebum i zmniejszenie wytwarzania sebum. Niekiedy środki te mogą spowodować skutki uboczne: podrażniać skórę, zwiększać jej wrażliwość na światło, dlatego należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza. Ważne jest stosowanie lekkiej diety wątrobowej, która nie obciąża wątroby, kontrola wyników badania krwi  na stężenie enzymów wątrobowych i poziom lipidów trzustkowych oraz całkowite wykluczenie alkoholu. Proponowane zabiegi :
  • Leczenie farmakologiczne
  • Peelingi chemiczne ( kwas migdałowy 40%, kwas glikolowy 20% with WHITE Ten, kwas pirogronowy 25% + kwas mlekowy 25%)
  • Laserowy peeling węglowy BLACK DOLL
  • REGENERIS – osocze bogatopłytkowe
  • Peelingi medyczne
  • Oczyszczanie twarzy
  • HYDRAFACIAL-Oczyszczanie Wodorowe
Sprawdź tutaj: https://spasungate.pl/cennik-oferty-pielegnacyjnej/ Odpowiednia pielęgnacja domowa produktami kosmetycznymi, dopasowanymi indywidualnie po zabiegu zwiększy skuteczność wspólnej walki w leczeniu trądziku i znacznie przyspieszy leczenie i zapewni zdrowie skórze.   Serdecznie zapraszamy SUNGATE Beauty & Spa Plac Powstańców Warszawy 2a 00-030 Warszawa 
pl_PLPolish
Przewiń do góry