fbpx Rezerwacja online

Zapraszamy do nas

7 dni w tygodniu
Parking
Bezpłatne Wt-Fi

Wolumetria twarzy

Zarezerwuj teraz     Zadzwoń: +48 517 012 880

Znajdź zabieg dla siebie

Wolumetria twarzy – definicja zabiegu

Wolumetria twarzy jest bezpiecznym zabiegiem nieoperacyjnym, służącym modelowaniu twarzy i jej konturów, najczęściej za pomocą wypełniacza, na zasadzie liftingu, często jest też nazywana liftingiem wolumetrycznym twarzy.

Wolumetria twarzy – na czym polega?

Polega ona zazwyczaj na wprowadzeniu głęboko w tkankę podskórną za pomocą igły i ampułkostrzykawki we wcześniej ustalone miejsca na twarzy specjalnego wypełniacza najczęściej z preparatu naturalnego, który następnie zostaje delikatnie  rozmasowany w celu uzyskania pożądanych konturów twarzy.

Zabieg wolumetrii twarzy przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu, stąd jest on całkowicie bezbolesny i zwykle trwa około 30 minut. Może być on stosowany w każdym wieku zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Wolumetria twarzy – co daje?

Wolumetria twarzy pozwala na uzyskanie natychmiastowego pozytywnego efektu bez użycia skalpela w postaci:

Głównymi wskazaniami do zabiegu wolumetrii jest potrzeba:

Wolumetria twarzy – najważniejsze przeciwwskazania

Przeszkodą w wykonaniu zabiegu wolumetrii twarzy są:

Wolumetria twarzy – co potem?

W związku z tym, że podczas zabiegu wolumetrii twarzy preparat najczęściej z naturalnego preparatu zostaje wprowadzony dość głęboko, w miejscu podania mogą pojawić się niewielkie zasinienia, zaczerwienienie oraz obrzęk. Objawy te jednak są zjawiskiem normalnym, ustępującym samoistnie po kilku dniach. Może też występować uczucie tkliwości i nieznacznego dyskomfortu, które zniknie z upływem czasu.

Bezpośrednio po zabiegu wolumetrii twarzy zaleca się unikanie nagrzewania skóry – opalania, korzystania z sauny oraz dużego wysiłku fizycznego.

Pożądane efekty wolumetrii twarzy utrzymują się przez około 18 miesięcy. Po tym czasie wchłaniający się implant z wypełniacza zapewnia doskonałą regenerację okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry twarzy bez skutku nagłej zmiany rysów twarzy spowodowanej wchłonięciem się wypełniacza.