fbpx Rezerwacja online

Zapraszamy do nas

7 dni w tygodniu
Parking
Bezpłatne Wt-Fi

Terapia depigmentacyjna Warszawa

Zarezerwuj teraz     Zadzwoń: +48 517 012 880

Znajdź zabieg dla siebie

Wybielanie skóry – nowoczesna terapia depigmentacyjna

Terapia depigmentacyjna to wybielanie skóry nowoczesną metodą z użyciem preparatów najnowszej generacji. Opiera się o stosowanie substancji powodujących zahamowanie procesu wydzielania tyroksynazy – enzymu odpowiedzialnego za produkcję melaniny.

Etapy terapii Cosmelan/Dermalen

Terapia depigmentacyjna służąca skutecznemu wybielaniu skóry zawsze przebiega dwuetapowo.

 

Ważne jest by pamiętać, że terapii depigmentacyjnej nie wolno przerywać, ponieważ efekt może się cofnąć. Stosowanie kremu w II etapie kuracji nie tylko chroni i odżywia skórę po zabiegu, ale także skutecznie podtrzymuje skutek terapii hamując hyperpigmentację.

W trakcie terapii nie wolno stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających skórę, ponieważ będzie ona nieskuteczna.

Zaleca się wizyty kontrolne na 8, 15 i 30 dzień terapii wybielania skóry metodą Cosmelan/Dermalen.

Zalety terapii depigmentacyjnej Cosmelan/Dermalen

Zalet wybielania skóry taką metodą jest wiele. Najważniejsze z nich to:

 

Kto nie może skorzystać z zabiegów służących wybieleniu skóry?

Wybielanie skóry preparatami Cosmelan/Dermalen ma pewne przeciwwskazania względne. Są nimi:

 

Wybielanie skóry – co potem?

Wybielanie skóry jest zabiegiem, który może powodować przejściowe efekty uboczne w postaci silnego zaczerwienienia zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej i 3 dni po zabiegu także przy cerze normalnej. Zabieg ten może powodować także uczucie pieczenia i napięcia skóry, które zanika z czasem. Zalecane jest stosowanie kremów z wysokimi filtrami UV rano i przed wyjściem na zewnątrz.
Szacuje się, że skuteczność terapii u 99% pacjentów wynosi redukcję 95% przebarwień. Pierwsze efekty wybielania skóry widoczne są już po 7 dniach od rozpoczęcia kuracji. Czas ten jednak może być zróżnicowany, zależnie od koloru skóry: