fbpx Rezerwacja online

Zapraszamy do nas

7 dni w tygodniu
Parking
Bezpłatne Wt-Fi

Osocze bogatopłytkowe

Zarezerwuj teraz     Zadzwoń: +48 517 012 880

Znajdź zabieg dla siebie

Osocze bogatopłytkowe – jaki to zabieg?

Zabieg z użyciem osocze bogatopłytkowe (PRP) jest zabiegiem z użyciem preparatu otrzymywanego z krwi obwodowej pacjenta, o nawet 4 krotnie zwiększonej liczbie płytek krwi, które stymulują procesy odmłodzenia i regeneracji tkanek.

Trzy etapy zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg przebiega w następujących etapach:

  • Pobranie przez lekarza od 9 do 60 ml krwi obwodowej pacjenta do próbówek próżniowych.
  • Przygotowanie osocze bogatopłytkowe dzięki procesowi wirowania.
  • Osocze bogatopłytkowe zawierające płytki krwi pobrane do strzykawki następnie podaje się wybraną metodą – poprzez zabieg mezoterapii, liniowo lub za pomocą kaniuli, po zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

osocze bogatopłytkowe

Najpopularniejsze schematy terapii osoczem bogatopłytkowym

Zabieg z zastosowaniem osocze bogatopłytkowe, podobnie jak inne zabiegi rewitalizacyjne, dla uzyskania lepszego efektu powinien być wykonywany w serii.

Osocze bogatopłytkowe – co daje zabieg?

Podawanie osocza bogatopłytkowego bezpośrednio w miejsce zmarszczek stanowi biostymulację i uruchamia proces pobudzenia komórek macierzystych do namnażania się oraz aktywuje fibroblasty do wytwarzania kolagenu. W efekcie prowadzi to do regeneracji i odnowy komórek skóry, jej nawilżenia oraz widocznego odmłodzenia.

Wszystkie elementy otrzymywane z krwi używane do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego są autologiczne – stanowią materiał własny pacjenta, stąd ryzyko negatywnej miejscowej reakcji układu odpornościowego, nietolerancji, czy też alergii jest w tym przypadku wykluczone.

Zabieg liftingu z osocza bogatopłytkowego pozwala:

Pierwsze efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym uzyskanym z krwi obwodowej, widoczne są po około 2 tygodniach. Proces przebudowy tkanek i ich widocznego odmłodzenia rozpoczyna się już po 48 godzinach od podania preparatu.

Zabieg – komu jest wskazany i polecany?

Lifting osoczem bogatopłytkowym to zabieg dla osób chcących:

Osocze bogatopłytkowe – kto nie powinien korzystać z zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zrobienia tego rodzaju zabiegu są:

Lifting osoczem bogatopłytkowym – co potem?

Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga szczególnego postępowania. Zaraz po ostrzykiwaniu wybranych partii ciała osoczem bogatopłytkowym, można wrócić do codziennych zajęć. Niewielkie ślady wkłucia, które łatwo można zakryć makijażem, znikają już następnego dnia.