fbpx Rezerwacja online

Zapraszamy do nas

7 dni w tygodniu
Parking
Bezpłatne Wt-Fi

Nici liftingujące

Zarezerwuj teraz     Zadzwoń: +48 517 012 880

Znajdź zabieg dla siebie

Nici liftingujące – do czego służą?

Nici liftingujące to obecnie jeden z najlepszych i najmniej inwazyjnych sposobów na trwałe odmłodzenie i odżywienie twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha oraz nóg.
Ze względu na unikalny skład i kształt naturalnie stymulują one produkcję kolagenu, fibroblastów, oraz angiogenezę, stopniowo zanikając naturalnie po czasie.

Nici używane do liftingu od lat są wykorzystywane jako wewnętrzne i zewnętrzne nici chirurgiczne do zakładania szwów podskórnych i skórnych oraz zespalania narządów wewnętrznych przez lekarzy różnych specjalności.

Zabieg z ich użyciem polecany jest osobom już po 30 roku życia zarówno do liftingu twarzy jak i modelowania innych wybranych partii ciała. Stanowi on doskonałą alternatywę dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego, gdyż ryzyko wystąpienia powikłań i skutków ubocznych jest znikome.

Zalety nici liftingujących

Zaletami nici liftingujących są:

Przeciwwskazania do zastosowania nici liftingujących

Nici liftingujących nie można stosować w przypadku występowania:

Lifting nićmi – co potem?

Po zabiegu z użyciem nici liftingujących, skóra będzie rozświetlona, jędrna, bez fałd i obwisłości. Dodatkowo pozamykają się jej pory.

Nici liftingujące zanikają w ciągu 6 do 8 miesięcy, ale ich dobroczynne działanie widać już po 3-4 tygodniach, od zabiegu, a pełny efekt pojawia się po 3 – 4 miesiącach.

Zalecenia pozabiegowe i ewentualne przejściowe efekty uboczne zastosowania nici zależą od ich rodzaju

Nici liftingujące – PDO First Lift,  Barb oraz Silhouette – Soft®

Rozpuszczalne nici stworzone na zasadzie nici chirurgicznych, dzięki unikalnemu składowi pobudzają w tkankach zwłaszcza produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za procesy odmładzania skóry. Mogą być używane do liftingu twarzy, szyi, dekoltu, piersi, pośladków oraz nóg i brzucha. Wprowadzane są one pod skórę za pomocą bardzo cienkiej igły poprzez 1-2 wkłucia.

Zalecenia i efekty niepożądane po zastosowaniu nici PDO First Lift

Po zabiegu brak jest specjalnych zaleceń i środków ostrożności. W miejscach wkłucia może pojawić się niewielkie zaczerwienienie i siniaczki, znikające po godzinie. Początkowo nić może być nieznacznie wyczuwalna pod skórą.

Zbudowane z polidoksynonu nici z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi działającymi jak rusztowanie podtrzymujące tkanki, wprowadza się podskórnie za pomocą ultracienkiej igły – poprzez 1-2 wkłucia. Nici te służą do nieoperacyjnego liftingu twarzy i wybranych partii ciała, zwłaszcza z rozstępami i bliznami. Ich zastosowanie może być dobrym uzupełnieniem innych zabiegów medycyny estetycznej.

Wykonane z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego nici dwukierunkowe ze stożkami kotwiczącymi są całkowicie biowchłanialne. Służą one do poprawy wyglądu policzków, linii żuchwy, okolicy jarzmowej twarzy i brwi. Wprowadza się je pod skórę igłą przy maksymalnie kilku wkłuciach.

Zalecenia po zabiegu nićmi Barb oraz Silhouette – Soft:

Możliwe efekty niepożądane utrzymujące się kilka dni po zabiegu z użyciem w/w nici: