fbpx Rezerwacja online

Zapraszamy do nas

7 dni w tygodniu
Parking
Bezpłatne Wt-Fi

Dobierz zabieg do problemu

Zarezerwuj teraz     Zadzwoń: +48 517 012 880

Znajdź zabieg dla siebie

Sungate Beauty & SPA posiada bogatą ofertę zabiegów medycyny estetycznej. Aby ułatwić Tobie znalezienie zabiegu dopasowanego do Twojej potrzeby, przygotowaliśmy możliwość filtrowania zabiegów z podziałem na kategorie najczęściej występujących potrzeb.

ZABIEGI NA TWARZ

 • Dolina Łez
 • „Dolina łez”  to skutek starzenia się okolicy oka w następstwie czego powstaje zapadnięcie się skóry pod okiem w obrębie oczodołu,które przechodzi skośnie na policzek, tak jak płyną łzy. Czasami jego dolna część biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego. Zagłębienie z wiekiem jest bardziej widoczne i pogłębia się nadając twarzy bardzo smutny i zmęczony wygląd. Jest to efekt zaniku tkanki podskórnej , zanik naturalnej podściółki tłuszczowej oraz  procesu wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy oczodołu i policzka.

  Aby pozbyć się „doliny łez” w szybki i skuteczny sposób  podajemy w to miejsce naturalny wypełniacz, przywracając skórze utraconą objętość a twarzy zdrowy i młodszy wygląd.

  Innym sposobem jest zastosowanie nici liftingujących na powierzchnie okolicy oka.

  Odpowiednią metodę indywidualnie wybierze lekarz medycyny estetycznej podczas konsultacji.

  Proponowane zabiegi:

 • Opadające powieki
 • U młodej osoby górna powieka ma niewielki fałdek skóry, który naturalnie układa się przy ruchu oka. W procesie starzenia się okolicy oczu zanika tkanka podskórna, mięśnie i skóra wiotczeją  tworząc zwisający nadmiernie fałd powieki górnej. Powstały fałd skóry wywołuje nawyk częstego, odruchowego unoszenia brwi, marszczenie czoła oraz nasila powstawanie zmarszczek poziomych. Wraz z wiekiem zmienia się także układ kostny oczodołu, łuk brwiowy zaczyna stopniowo zanikać i obniżać się. Skutkiem tego jest mniejsze podparcie dla skóry powiek i opadanie ich , zaś oko wygląda na zmęczone, nasilają się również  tzw. “kurze łapki”. Kobiety zauważają to zwykle podczas wykonywania makijażu oczu.

  Proponowane zabiegi:

 • Obrzęki, cienie pod oczami
 • Obrzęki, cienie pod oczami i zagłębienie oczodołu to skutek starzenia się okolicy oka w następstwie czego powstaje zapadnięcie się skóry pod okiem w obrębie oczodołu.

  Zanikowi ulega tkanka podskórna, naturalna podściółka tłuszczowa  a także postępuje proces wiotczenia mięśni i powięzi tworzących rusztowanie okolicy oczodołu. Przez cieńszą i zwiotczałą skórę  zaczynają prześwitywać drobne naczynia krwionośne a przy zmniejszonym odpływie krwi żylnej daje efekt dodatkowego zasinienia wokół oczu a w szczególności w części przyśrodkowej oczodołu. Zagłębienie z wiekiem jest bardziej widoczne i pogłębia się nadając twarzy bardzo smutny i zmęczony wygląd.

  U niektórych osób za przyczynę powstania cieni wokół oczu  odpowiedzialna jest genetyka,czyli  większe predyspozycje do występowania obrzęków i cieni pod oczami. U innych osób występują cienie charakteru naczyniowego, czyli prześwitywanie przez cienką skórę drobnych naczyń krwionośnych. Pojawienie się cieni świadczy również o złym trybie życia ,brakiem snu, zmęczeniem a także złą dietą. Niekiedy przyczyną cieni pod oczami mogą być choroby nerek, wątroby, tarczycy, zaburzenia tarczycy w okresie menopauzy.

  Występowanie obrzęków wokół oczu może świadczyć o alergii (uczulenia na grzyby)  jak i ubocznym efekcie przyjmowanych leków. Palenie papierosów i spożywanie alkoholu pogłębia cienie pod oczami, nadaje wyraz smutnych, zacienionych i zmęczonych oczu dodatkowo sprzyja powstawaniu obrzęków.

  Aby pozbyć się cieni pod oczami w najszybszy i najprostszy sposób to wykonanie zabiegów medycyny estetycznej, które przynoszą natychmiastowe efekty.

  Proponowane zabiegi:

 • Zmarszczki
 • Jakie są rodzaje zmarszczek:

  1. Zmarszczki mimiczne powstają podczas ruchów mięśni twarzy. Zlokalizowane są na czole, dookoła oczu oraz pomiędzy nosem a ustami. Pojawiają się jako pierwsze pomiędzy 25 a 30 rokiem życia.
  2. Zmarszczki posłoneczne powstają na skutek szkodliwego działania promieni słonecznych, solarium.Często towarzyszą im przebarwienia lub odbarwienia skóry.
  3. Zmarszczki senne- fałdy na skórze powstają podczas snu, gdy układamy twarz na poduszce
  4. Zmarszczki grawitacyjne – bruzdy nosowo wargowe, opadające kąciki ust  są spowodowane naturalnym procesem starzenia się naszej skóry.

  Proponowane zabiegi:

 • Utrata jędrności skóry
 • Na czym polega elastyczność elastyczność i jędrność skóry?

  Elastyczność skóry polega na zdolności do odwracalnego dokształcania się,  do rozciągania i plastyczności. Za jędrność skóry właściwej odpowiadają fibroblasty- komórki tkanki łącznej , które produkują sprężyste włókna kolagenowe.

  Proces utraty jedności i elastyczności skóry na skutek procesów  starzenia się obserwujemy ok. 20 roku życia w miejscach, gdzie jest ona najdelikatniejsza i najcieńsza – szybko traci swoją jędrność. Pierwsze zmarszczki zaobserwujemy na skórze pod oczami( kurze łapki) ,zmarszczki wokół ust, na czole oraz bruzdy nosowo-wargowej. Zmiany na skórze twarzy postępują wraz z wiekiem, są najbardziej widoczne tuż po czterdziestce. Oprócz pojawiających się zmarszczek mimicznych skóra zaczyna wiotczeć,proces utraty jędrności coraz bardziej przyspiesza i następuje zmiana owalu twarzy. Jest to naturalny proces, której można ograniczyć i przywrócić skórze naturalny, świeży, jędrny kształt i wygląd.

  Jakie są przyczyny wiotczenia skóry?

  • Wiek – rozrzedzenia włókien kolagenowych postępuje wraz z wiekiem. Od 30. roku życia gęstość kolagenu maleje corocznie o ok. 2%.
  • Zaburzona gospodarka hormonów:
   • Estrogenu, (hormon odpowiedzialny jest za napięcie, nawodnienie i odżywienie skóry,wpływa na produkcję kolagenu i elastyny czyli białek odpowiedzialnych za gęstość i napięcie skóry),
   • Androgenu (jest odpowiedzialny za ogólny wygląd skóry zapewnia gładkość i koloryt)
   • Tyroksyny ( odpowiada za odżywienie i nawilżenie skóry, sprężystość, zwartość  i giętkość)

  Gdy normy są zachwiane (okres menopauzy) przybieramy na wadze, pojawiają się rozstępy, mamy nadmiernie suchą skórę i obrzęki.

  • Zła dieta – uboga w jod, żelazo, witaminy B, naturalne antyoksydanty: witaminy z grupy A, C, E, koenzym Q10, beta-karoten, bioflawonoidy, jony metali przejściowych np. selen i cynk, nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3; niedostateczne nawadnianie organizmu; nadużywanie kofeiny, soli i alkoholu;
  • Papierosy – palenie papierosów odwadnia i wysusza skórę, niszczy witaminę C syntezującą kolagen. Nikotyna eliminuje włókna elastyczne, zmarszczki pogłębiają się . Generuje zmiany nekrotyczne w komórkach skóry czyli martwicze, nieodwracalne.
  • Promienie UV – niszczą włókna kolagenowe penetrując skórę uwalniają więcej wolnych rodników , przyspieszają procesy starzenia się.
  • Wysuszanie skóry – przebywanie w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu (przeciwtrądzikowe) czy detergentów (mydła), chlorowanej i twardej wody, uczęszczanie do solarium, nadmierną ekspozycję na słońcu bez zabezpieczenia skóry wysokimi filtrami, korzystaniem z sauny, przez mróz i wiatr, gorące kąpiele czy stosowanie retinoidów powodują utratę wody ze skóry, utratę gęstości
  • Wahania wagi – złe dobrana dieta, nieregularne posiłki , przemęczenie organizmu, mało snu, spożywanie dużej ilości słodycz narażają ciało na utratę jędrności i elastyczności na skutek wahania wagi (szybka utratą wagi i tycie)

  Proponowane zabiegi:

 • Chomiki, owal twarzy
 • Poprawa owalu twarzy, ujędrnianie skóry oraz jak zlikwidować “chomiki” po 40., 50., 60. roku życia?

  Problem utraty gęstości, objętości skóry oraz  odpowiedniego owalu twarzy pojawia się zwykle  po 40 roku życia.  Ubytek „poduszeczek” tłuszczowych policzka oraz zmiany kostne powodują  zaburzenie linii żuchwy, dochodzi wówczas do odwrócenia tzw. „ trójkąta młodości” i powstania niechcianych tzw. „chomików”.  Znajdą tu zastosowanie preparaty podnoszące owal twarzy, które po zaaplikowaniu wypełnia ubytki, wymodelują kontur twarzy i również stymulują organizm do naturalnego produkowania kolagenu. Dzięki temu twarz zachowa naturalny owal, skóra będzie jędrna i nawilżona, zaś zmarszczki ulegną redukcji.

  Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest zastosowanie kilku technik nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej.

  Proponowane zabiegi:

 • Przebarwienia skóry
 • W procesie starzenia skóry dochodzi również do zaburzeń pigmentacji. Problem przebarwień skóry dotyczy również młodzieży. Przyczyną powstawania przebarwień jest nadmierne odkładanie się melaniny w komórkach skóry. Przebarwienia obejmują obszar o rożnej wielkości i kształcie i zabarwieniu. Im większe i ciemniejsze  są przebarwienia, tym nasza skóra wygląda na starą i zniszczoną. Lekarze w gabinecie Sungate Beauty & SPA indywidualnie dobiorą sposób leczenia przebarwień skóry, które przywrócą jej naturalny koloryt, gładkość i usuną blizny.

  Proponowane zabiegi:

 • Trądzik
 • Skórka trądzikowa to krosty i zaskórniki, które były do niedawna kojarzone z burzą hormonów w czasie dojrzewania. Obecnie trądzik dotyczy zarówno nastolatków jak i ludzi dorosłych. Ta przypadłość ma podłoże dziedziczne, osoby podatne wytwarzają więcej sebum a skóra u nich nadmiernie rogowacieje. Pod wpływem zatkania przez złuszczony naskórek ujścia gruczołów łojowych tworzą się zaskórniki. Dochodzi do podrażnienia skóry twarzy a w mieszkach włosowych zaczynają namnażać się bakterie (Propionibacterium Acnes). Leczenie tej choroby skóry nie jest łatwe i jest wielokierunkowe. W gabinecie Sungate Beauty & SPA specjaliści pomogą dobrać Ci odpowiednie zabiegi, które pozwolą pozbyć się uciążliwych pryszczy i blizn, które zostały po nich.

  Przyczyna powstawania trądziku u osób dorosłych nie jest do końca znana. Lekarze przypuszczają, iż niektórzy mają po prostu osobniczą skłonność do nadprodukcji sebum, np. w wyniku zaburzeń w wydzielaniu hormonów. Praca gruczołów łojowych może nasilać się pod wpływem stresu (skóra jest jednym z organów silnie reagujących na bodźce psychiczne), a także wskutek zażywania niektórych leków – antydepresyjnych lub hormonalnych, zwłaszcza kortykosteroidów.

  Proponowane zabiegi:

 • Utrata kolorytu, nawilżenia i objętości ust
 • Pierwsze oznaki utraty nawilżenia, kolorytu i objętości ust pojawia się po 30-35 roku życia. W tym momencie nie jest konieczne stosowanie zabiegów zwiększających objętość ust i podkreślających ich kontur, niestety brakuje im młodzieńczego blasku. Jest to dobry czas, by spróbować w skuteczny i łatwy sposób delikatnie odświeżyć i odmłodzić czerwień ust, stosując zabieg ostrzyknięcia wypełniaczem. W gabinecie Sungate Beauty & SPA lekarz medycyny estetycznej indywidualnie dobierze produkt i rodzaj techniki ostrzyknięcia ust wypełniaczem z wypełniaczem.

  Proponowane zabiegi:

 • Małe, niekształtne usta
 • Osoby, które mają asymetryczne i małe usta za radą specjalisty w gabinecie Sungate Beauty & SPA mogą uzyskać piękne, jędrne, równe i naturalne usta wykonując zabieg ostrzyknięcia ich wypełniaczem z wypełniaczem.

  Jednocześnie ze starzeniem skóry wokół ust i utratą objętości czerwieni wargowej postępuje proces zniekształcenia się konturu ust, są spłaszczone. Patrząc na usta z profilu nie widzimy dokładnej granicy , gdzie kończy się czerwień wargowa a zaczyna skóra wokół ust. Dodatkowo pojawiają się pionowe zmarszczki wokół ust przecinające promieniście ich kontur. Niestety sprawia to, że nałożona szminka lub kredka do makijażu nieestetycznie  „rozpływa” się. Jest to idealny moment, aby zdecydować się na zabieg z kwasem wypełniaczem, który podkreśli kontur ust i przywróci im młodzieńczy wygląd.

  Proponowane zabiegi:

 • Niechirurgiczna korekta nosa
 • Sungate Beauty & SPA oferuje niechirurgiczną korektę kształtu nosa. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej, którzy mają wspaniałą wiedzę i doświadczenie wykonując zabiegi.

  Operacyjna korekta kształtu nosa jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów kosmetycznych, ale wielu pacjentów ma obawy odnośnie ryzyka powikłań po przeprowadzonym zabiegu. Niechirurgiczna korekta kształtu nosa  RHINOPLASTYKA jest bezpieczną, nieinwazyjną i alternatywną metodą dla plastyki nosa. Niekiedy jest nazywana 15 minutową pracą korygującą kształt nosa poprzez wstrzyknięcie wypełniacza w miejsce pożądanego efektu, omówionego wcześniej  podczas wywiadu przeprowadzonego ze specjalistą.

  Jest to doskonale i niedrogie rozwiązanie dla osób, które chcą zmienić kształt nosa, ale nie chcą wykonywać operacji. Wyniki są natychmiastowe, zabieg wykonywany jest bez znieczulenia ogólnego i długiej rekonwalescencji.

  Proponowane zabiegi:

 • Niechirurgiczna korekta brody
 • U osób mających niewielki lub cofnięty podbródek występuje zaburzenia w proporcji twarzy. Lekarz medycyny estetycznej w gabinecie Sungate Beauty & SPA odpowiednio dobierze produkt i metodę podawania wypełniacza aby w szybki i niechirurgiczny sposób pozbyć się problemu.

  Zabieg korekty brody pozwoli przywrócić twarzy pożądaną harmonię i atrakcyjność . Do niedawna  korekcje brody można było wykonać tylko operacyjnie wszczepiając  specjalny implant. Teraz zabieg tego typu wykonywany jest w kilka minut przy użyciu odpowiednich preparatów zawierających wypełniacza lub hydroksyapatyt wapnia.

  Innym problemem, który nasila się z wiekiem, jest nadczynność mięśnia bródkowego. Pojawiają się  nierówności na brodzie i dodatkowo  „zwija” się.

  Proponowane zabiegi:

ZABIEGI NA CIAŁO

 • Cellulit
 • Cellulit – to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej i może występować zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Procesom powstawania  „pomarańczowej” skórki towarzyszy obrzęk ze zmianami tkanki podskórnej .  Najczesciej występuje na: udach, biodrach, brzuchu, pośladkach oraz ramionach. Skóra w tych miejscach jest nierówna, pofałdowana a przy dotyku wyczuwalne są guzki i zgrubienia. W gabinecie Sungate Beauty & SPA lekarz medycyny estetycznej indywidualnie dobierze zabieg i ustali plan leczenia.

  Proponowane zabiegi:

 • Nadpotliwość
 • Nadpotliwość najczęściej dotyczy pach, dłoni i stóp, niekiedy twarzy. Choroba ta może wystąpić miejscowo lub na całym ciele. Występuje u 3% populacji i częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Osoba mająca problem z nadpotliwością w spoczynku wydziela około 3 litry płynów, zaś zdrowa traci ich trzy razy mniej. W gabinecie Sungate Beauty & SPA lekarz zaproponuje odpowiednie leczenie, które przyniesie ulgę i polepszy komfort życia.

 • Rozstępy
 • Rozstępy to bardzo częsty problem, który jest uciążliwy i trudny do pozbycia się. Powstają w rożnym wieku zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Rozstępy tworzą się podczas szybkiego wzrostu, zmiany wagi ( tycie, chudnięcie) , podczas ciąży. Ich pojawienie się jest bezobjawowe, lecz może być połączone z delikatnym odczuciem świądu, niekiedy pieczeniem i bólem. Rozstępy tworzą się w skórze właściwej na całym ciele, a ich powstawanie wiąże się ze złą pracą fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję: kolagenu i elastyny. Włókienkowata postać białek tworzy uporządkowaną sieć i nadaje skórze elastyczności, jędrności, sprężystości i odpowiednie napięcie.

  Rozstępy mają równoległą i wrzecionowatą postać. Na początku są wyniosłe, czerwone i obrzęknięte, zaś pózniej zanikają pozostawiając białe pasma. W gabinecie Sungate Beauty & SPA lekarz medycyny estetycznej indywidualnie do problemu dobierze odpowiednią metodę leczenia by przywrócić skórze gładkość, jędrność, elastyczność, naturalny koloryt i usunąć rozstępy.

  Proponowane zabiegi:

 • Szyja i dekolt
 • W pielęgnacji często zapominamy o szyi, a w porównaniu z zadbaną skórą twarzy daje duży kontrast i wskazuje wiek osoby. Skóra w okolicy szyki jest delikatna, cienka i z małą ilością tkanki tłuszczowej. Bruzdy, które są widoczne pojawiają się na niej w młodym wieku i pogłębiają się z czasem a w szczególności u osób opalających się często w solarium. Skóra na w tej okolicy jest bardzo reaktywna: często ulega podrażnieniom i czerwieni się. U niektórych osób występuje nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w postaci podwójnego podbródka .

  Dekolt odsłaniany często jest narażony na szkodliwy wpływ promieniowania UV, co skutkuje przebarwieniami, odbarwieniami, pojawieniem się rumienia oraz nierównej karnacji , zmarszczek i wiotkości skóry. W gabinecie Sungate Beauty & SPA lekarz medycyny estetycznej indywidualnie dobierze zabieg i ustali plan leczenia.

  Proponowane zabiegi:

 • Dłonie
 • Zadbane dłonie to bardzo ważny elementem naszego wizerunku.

  Starzenie się skóry postępuje z wiekiem, również skóra na dłoniach staje się bardziej wiotka, zanikają mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa,  zaś bardziej widoczne są ścięgna i żyły. Dłonie są narażone bardziej niż inne części ciała na działanie czynników środowiskowych: promieniowanie UV, różnice temperatur i przez to wyglądają na “odchudzone”. Na skórze wraz z wiekiem pojawiają się ,,starcze” plamy słoneczne oraz liczne zmarszczki. Lekarz medycyny estetycznej w gabinecie Sungate Beauty & SPA odpowiednio dobierze produkt i metodę leczenia aby w szybki i niechirurgiczny sposób pozbyć się problemu.

  Proponowane zabiegi:

 • Łysienie, wypadanie włosów
 • Przyczyn wypadania włosów może być wiele i każda z nich może być spowodowana przez zupełnie inne czynniki niekoniecznie połączone ze sobą. Jeżeli tracimy ich wiele oznacza to, że dotyczy nas problem łysienia. Aby skutecznie walczyć z wypadania włosów należy poznać przyczynę problemu. Mogą to być przyczyny fizyczne jak: naciągnie włosów, uraz termiczny, promieniowanie jonizujące, substancje toksyczna a także choroba psychiczna (trichotillomania).

  Przyjmowanie leków hormonalnych, przeciwdrgawkowych i przeciwtarczycowych może spowodować nadmierne łysienie. Niektóre choroby zakaźne jak kiła oraz wszystkie, którym towarzyszy wysoka gorączka również mogą powodować nadmierne wypadanie włosów. Choroby układowe, choroby skóry, choroby genetyczne, stres a także zatrucie organizmu rtęcią lub arsenem powodują łysienie. W gabinecie Sungate Beauty & SPA specjalista indywidualnie dobierze zabieg i ustali plan leczenia.

  Proponowane zabiegi:

 • Leczenie blizn
 • Blizny powstają na skutek przerwania ciągłości skóry. Proces gojenia się ran jest wieloetapowy i trwa do 12 miesięcy. Gojenie się ran niekiedy nie jest prawidłowe i dochodzi do powstania na skórze przerosłych i rozrosłych w niekontrolowany sposób tworów. Są one twarde, grube, mało elastyczne i nieestetyczne. Niekiedy mogą powodować upośledzenie funkcji stawów powodując przykurcze i deformacje kości. W gabinecie Sungate Beauty & SPA specjalista indywidualnie dobierze zabieg i ustali plan leczenia.

  Proponowane zabiegi: