fbpx

BOTOKS

[one_half last=”no”]

Wypróbuj sprawdzony sposób na pozbycie się zmarszczek mimicznych po wykonaniu zabiegu Botoks w klinice w centrum Warszawy Sungate Beauty & SPA. Wszystkie zabiegi przy użyciu Botoksu są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej, którzy zagwarantują Ci prawdziwe i szybkie rezultaty bez zabiegów chirurgicznych i długiej rekonwalescencji.
Z czasem nasza skóra narażona jest na działanie promieni słonecznych, które powodują powstanie zmarszczek na czole, które niestety z każdym ruchem mięśni pogłębiają się. To niestety może doprowadzić do zmiany wyrazu twojej twarzy na surowy, zmęczoną lub zły, nawet jeśli mięśnie pozostają w miejscu. Słońce daje nam dużo energii, polepsza samopoczucie ale niestety sprawia, że nasza skóra traci na elastyczności.
Toksyna botulinowa jest znana inaczej pod nazwą jako Botoks, to lek na receptę, który jest wstrzykiwany do zwiotczałych mięśni przez lekarza medycyny estetycznej, zapobiegając powstawaniu zmarszczek z wiekiem.

[/one_half]

[one_half last=”yes”]

botox Śródmieście Warszawa

[/one_half]

Co to jest Botoks?

Botoks (toksyna botulinowa) to białko wytwarzane przez bakterie Clostridium botulinum, znanej od dawna jako jad kiełbasiany. Podawana jest w mięśnie mimiczne, osłabia ich działanie blokując impulsy nerwowe i zmarszczki stają się „rozprasowane”, wygładzone.
Pierwsze zastosowanie kosmetycznego efektu działania Botoksu udokumentowano już w 1989 roku następnie w 2002 roku został zatwierdzony w USA przez FDA (Food and Drug Administration). Obecnie jest często stosowany zarówno u mężczyzn jak i u kobiet ze względu na mniej inwazyjny zabieg i mniej sztuczny wygląd w porównaniu z operacjami chirurgicznymi.

Na co Botox?

Podstawowe wskazania na zastosowanie w medycynie oraz kosmetyce estetycznej , główne działanie to odmłodzenie poprzez spłycenie zmarszczek:

  • „lwia zmarszczka” między brwiami

Osoba z lwią zmarszczką odbierana jest jako niemiła i naburmuszona. Warto pozbyć się tej opinii i wykonać zabieg ostrzyknięcia botoksem. Pamiętaj, że zachowasz przy tym swój naturalny wygląd a w szybkim czasie pozbędziesz się problemu. Toksyna botulinowa jest wstrzyknięta w mięsień mimiczny twarzy, blokując wydzielanie acetylocholiny, odpowiedzialnej za przekazywanie impulsów nerwowych do mięśni, tracą zdolność kurczenia się. W rezultacie mięsień relaksuje się, zaś zmarszczki wygładzają.

  • zmarszczki pionowe czoła- gładzizna

Aby zredukować zmarszczki na gładziźnie czoła, toksyna botulinowa podawana jest w dwa mięśnie: mięsień podłużny i mięsień marszczący brwi. Wstrzykując preparat w brzusiec mięśnia marszczącego brwi, czubek igły musi znajdować się około 1 cm nad oczodołem. Przy korekcji zmarszczek u nasady nosa, w zależności od długości mięśnia podłużnego, miejsca iniekcji toksyny ustala indywidualnie lekarz dzieląc dawkę preparatu na jedno lub dwa wkłucia.

  • korekcja zmarszczek poziomych czoła

Mięsień czołowy jest odpowiedzialny za powstawanie poprzecznych zmarszczek na czole. Jego zadaniem jest unoszenie zarówno czoła, jak i brwi. Korekcja zmarszczek w tej okolicy, powiązana jest  z bardzo dokładnym badaniem wpływu działania mięśnia, ponieważ u różnych osób, w różnym stopniu wpływa na mimikę twarzy. Nieporządanym efektem po podaniu preparatu może być opadanie brwi, przez rozległe  porażenie przez toksyną botulinową. Aby uniknąć takiego efektu, wkłucia wykonuje się w górną jego część. W zależności od tego, jaki obszar objęty jest leczeniem, botoks podawany jest od 5 do 10 nakłuciach – co najmniej 1 – 2 cm powyżej oczodołu.

  • „kurze łapki”- zmarszczki wokół oczu

Nadczynność części oczodołowej mięśnia okrężnego oka, to przyczyna powstawania zmarszczek wokół oka. Preparat podawany jest w trzy punkty do poziomu skóry właściwej – około 1 cm od krawędzi oczodołu oraz 1,5 cm od bocznego kąta oka.

  • zmarszczki dolnej powieki oka

Pod wpływem aktywności dolnej części mięśnia okrężnego oka powstają zmarszczki na powiekach dolnych. Poprzez zastosowanie toksyny botulinowej otrzymujemy efekt w postaci redukcji występujących zmarszczek, a także możemy sprawić, że oczy będą wyglądały na większe. Ostrzykiwanie tej okolicy, dotyczy głównie zmarszczek powstałych naturalnie w procesie starzenia. Zabieg nie jest zalecany w przypadku zmarszczek powstałych z przyczyn nadmiernego opalania się, korzystania z solarium ( fotouszkodzenia ). Aby zwiększyć skuteczność i efekt zabiegu, należy połączyć go z korekcją zmarszczek bocznych okolic oczu.

  • podniesienie łuków brwiowych

Zabieg unoszenia brwi toksyną botulinową wykonuje lekarz medycyny estetycznej. Czas zabiegu to około 20-30 min. Podczas wywiadu indywidualnie wybiera ilość preparatu a także miejsce jego podania. Podając toksynę botulinową podczas korekcji okolicy oka oraz zmarszczek pionowych czoła otrzymujemy efekt uniesienia brwi. Jest to alternatywny zabieg dla chirurgicznego uniesienia powiek i brwi.

  • podnoszenie kącików ust, zmarszczki ,,marionetki”

Przyczyną powstania zmarszczek tzw. „marionetek”jest mięsień obniżacz kącików ust, którego nadaktywność nadaje twarzy wyraz smutnej. Podając toksynę botulinową , która jest neurotoksyną, powodujemy częściowy paraliż . Poprzez osłabienie funkcjonowania mięśnia  przywracamy kąciki ust do pozycji naturalnej lub w zależności od dawki – wywołujemy efekt ich podniesienia się.

  • zmarszczki „palacza” wokół ust

Przyczyną powstawania zmarszczek w tym miejscu są skurcze mięśnia okrężnego ust a także  nadmierne opalanie skóry, solarium oraz postępujących procesów starzenia się skóry. Podając niewielką ilość preparatu otrzymujemy zmniejszenie linii wokół ust oraz poprawienie ich wyglądu.   W przypadku zmarszczek wokół ust zazwyczaj stosuje się wypełniacze (kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia). Łącząc te techniki otrzymujemy lepsze rezultat.

  • leczenie migreny

Bóle głowy, które nawracają, są długotrwałe i wyjątkowo intensywne są powiązane z objawami i uniemożliwiają normalną aktywność. Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza badanie, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają, drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Następnie wstrzykuje odpowiednią ilość preparatu w wybrane partie mięśni, które są blokowane i rozluźniane. Odpowiednia ilość preparatu zapobiegają występowaniu bólu a blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 4-6 miesięcy.

  • leczenie bruksizmu, niechirurgiczna korekcja szczęki

Jest przypadłością powodująca patologiczne tarcie zębami inaczej nazywane zgrzytaniem, które najczęściej występuje w nocy. Powoduje rozchwiania zębów, starcia koron zębowych, pękania szkliwa, może powodować przewlekły ból głowy. Jego przyczyny to  nadmierny stres, nadmierna wrażliwość na stres lub wady zgryzu. Podanie botoksu powoduje rozluźnienie mięśni żwacza, które z czasem obkurczając się powodują zaprzestanie zgrzytania zębami oraz wizualne wysmuklenie twarzy, która z kwadratowej staje się owalna.

  • leczenie nadpotliwości (hyperhidrosis: pachy, dłonie, stopy)
  • korekcja uśmiechu dzieciątka- uśmiech dziąsłowy

Jest to anatomiczna przypadłość, która wiąże się ze zbytnią ekspozycją dziąseł u niektórych osób podczas uśmiechu, śmiania się. Jest to częsty powód ich zakłopotania. Korekcja polega na podaniu niewielkich ilości toksyny botulinowej po obu stronach bruzdy nosowo-wargowej w mięsień żwacz wargi górnej, około 0.5 cm od skrzydełek nosa.

  • niekontrolowane rozszerzenie nozdrzy

U niektórych osób pod wpływem emocji, następuje w różnym stopniu niekontrolowane rozszerzanie się nozdrzy. Podczas zabiegu miejscem podania toksyny botulinowej są dwie strony dolnej części mięśnia nosowego-powyżej skrzydeł bocznych nosa.

  • czubek nosa

Toksyna botulinowa podawana w czubek nosa ma na celu jego podniesienie. Zabieg skierowany jest dla osób, u których wraz z postępującymi procesami starzenia się skóry, nastąpiło jego naturalne opadnięcie.

  • zmarszczki królicze- zmarszczki nosa

Naturalna praca mięśni nosa, związana z wyrażaniem naszych emocji  jak śmianie się czy złoszczenie przyczynia się do powstania zmarszczek króliczych. Uwidaczniają się znacznie, jeżeli korzystaliśmy wcześniej z zabiegów redukcji zmarszczek gładzizny lub okolic oczu. Podczas zabiegu preparat podaje się wysoko ponad boczną ścianę nosa, lecz nie w okolicach bruzdy nosowo-wargowej , ponieważ może to spowodować nieporządany efekt opadnięcia warg. Skuteczność zabiegu  zależy od aktywności, ilości używania mięśnia nosa.

  • fałdy podbródka

Powstawanie dołeczków na podbródku  jest spowodowane zmniejszającą się z wiekiem ilością kolagenu i podskórnej tkanki tłuszczowej a także wzrostem aktywności mięśnia podbródkowego. Preparat podawany jest  w dwóch dawkach, blisko kości żuchwy – w dwie wyniosłości podbródka. Dodatkowym efektem zabiegu jest zapobieganie, powiększającego się z wiekiem wystawania wargi dolnej.

  • zmarszczki okrężne szyi, indycza szyja

Mięsień szeroki szyi, który rozciąga się od żuchwy do okolicy obojczyka jest odpowiedzialny za powstawanie zmarszczek na szyi. Jego praca, skurcze przyczyniają się do powstania zarówno zmarszczek poziomych, jak i poprzecznych na szyi a także części dekoltu. Preparat toksyny botulinowej  podawany jest przednią jego część, redukując w ten sposób jego funkcjonowanie i łagodząc powstawanie pionowych zmarszczek.

  • zmarszczki na dekolcie

Jest wiele czynników powodujących zmarszczki na dekolcie, powstają w czasie snu, podczas nadmiernego opalania się, korzystania z solarium, procesu starzenia się skóry a także są spowodowane działaniem mięśnia piersiowego większego i szerokiego szyi. W tym przypadku lekarz medycyny estetycznej indywidualnie dobiera ilość preparatu i miejsca jego podania. Dobrym sposobem na korekcję zmarszczek na dekolcie jest połączenie kilku zabiegów: mezoterapii igłowej, osaocza bogatopłytkowego-REGENERIS.

Jakie są działania niepożądane po zabiegu?

  • rumień w miejscu wkłucia
  • małe krwiaki
  • wtórne nadkażenie
  • uczucie ciężkości czoła
  • nierówno położone brwi
  • opadanie powieki
  • podwójne widzenie
  • nadmierne łzawienie
  • bolesność w miejscu wkłucia – szczególnie w leczeniu nadpotliwości

 

Przebieg zabiegu: Lekarz medycyny estetycznej przeprowadza z Tobą rozmowę kwalifikującą do wykonania zabiegu, podczas której udziela niezbędnych informacji o zabiegu. Możesz mu zadać nurtujące Cię pytania- na pewno odpowie na każde z nich!

Przed zabiegiem zostaje usunięty makijaż, miejsca wkłócia są dezynfekowane za pomocą 70% alkoholu izopropylowego. Lekarz wstrzykuje  jałową strzykawką z bardzo cienką igłą przygotowany preparat toksyny botulinowej  śródmięśniowo w wybrane wcześniej partie mięśni. Ilość dawek stosowanego preparatu dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Podczas podania preparatu dolegliwości są niewielkie, opisywane jako ukłucie komara, niewielki ból. Obszar podany zabiegowi zwykle nie wymaga znieczulania. Czas trwania zabiegu: 20-30 min.

Najważniejsze informacje dla klienta po zabiegu toksyną botulinową (Botoks, Azzalure, Bocouture). Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami po podaniu botoksu.

  • Minimum 4 godziny po zabiegu:
    • należy pozostać w pozycji pionowej (unikaj pochylania się w przód i zginania się)
    • nie można położyć się spać
  • Do 12 godzin po zabiegu:
    • nie można myć włosów ani wykonywać masażu głowy
    • nie zakładamy na głowę żadnych okryć , np.: czapki, kapelusza, opaski, inne
    • nie można stosować nic, co uciska okolicę podania
    • nie stosować makijażu w miejscu podania preparatu
    • należy unikać pokazywać silnych ekspresji, mimiki twarzy
    • nie stosować makijażu na podanym obszarze
    • jeżeli musisz wykonać makijaż lub oczyścić twarz stosuj delikatne ruchy w górę
  • Do 24 godzin po zabiegu
    • nie wykonuj ćwiczeń
  • Do 2 dni po zabiegu
    • nie można pocierać ani masować miejsca poddanego zabiegowi
    • umytą twarz delikatnie osuszaj ręcznikiem
    • nie można używać aspiryny ani leków zawierających kwas acetylosalicylowy, np Nurofen
    • nie można przyjmować witaminy E
  • Przez 7 dni po zabiegu
    • nie można wykonywać żadnych zabiegów kosmetycznych z użyciem stymulacji elektrycznych
    • nie można wykonywać mikrodermabrazji
    • nie można wykonywać elektrolizy twarzy
    • nie można wykonywać zabiegów laserem
    • nie można wykonywać peelingów chemicznych (np.: glikolowego lub peelingi kwasami owocowymi)
  • Przez 2 tygodnie po zabiegu
    • nie można wykonywać żadnego masażu twarzy oraz głowy
    • należy unikać skrajnych temperatur oraz saun i łaźni parowych
    • należy unikać silnego nasłonecznienia, solarium

W jakim wieku mogę zacząć stosować botox?

Zabieg ten można wykonywać stosunkowo wcześnie (już od 27-30 lat) w celu profilaktycznym, gwarantuje gładką skórę i młody wygląd.

Czy botoks jest bezpieczny?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny przy podaniu odpowiedniej dawki, zaś jego działanie dokładnie określa się poprzez miejsce podania.

Czy podanie botoxu boli?

Lekarz medycyny estetycznej wykonuje niewielkie nakłucia jednorazową, bardzo cieniutką i krótką igiełką przy zachowania wszelkich zasad higieny, zazwyczaj bezbolesny. Czuć niewielkie ukłucia jak uszczypnięcia. Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na ból, miejsce iniekcji będzie znieczulone odpowiednim produktem (kremem znieczulającym).

Jak długo trwa zabieg ostrzyknięcia toksyną botulinową?

Po przeprowadzonej rozmowie z lekarzem ustalane są miejsca podania toksyny botulinowej i wykonuje się zbieg, zazwyczaj to ok. 15-20 minut.

Jak długo będę mieć podrażnioną, zaczerwienioną skórę po botoksie?

Wszystkie podrażnienia skóry lub drobne guzki zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Jak długo będę mieć siniaka w miejscu podania botoksu i co zrobić aby się go pozbyć?

Pojawienie się siniaków jest rzadkie, ale jeśli wystąpi, może utrzymywać się do kilku dni. Aby przyspieszyć czas gojenia się siniaków należy używać miejscowo żelu z arniką.

Kiedy zacznie działać botoks?

Pierwsze efekty spłycenia zmarszczek można zaobserwować już po 2-3 dniach. Ostateczny efekt po podaniu toksyny botulinowej może wystąpić do 14 dni po podaniu. Zapraszamy na konsultację po 2-3 tygodniach od zabiegu i ewentualnego podania dodatkowej ilości produktu.

Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu toksyny botulinowej?

Efekt wypoczętej i młodszej twarzy jest trwały od 3-6 miesięcy.

Kiedy mogę powtórzyć zabieg botoks?

Zaleca się wykonywanie następnego zabiegu po upływie około 6 miesięcy.

Czy botoks –  toksyna botulinowa uzależnia?

Toksyna botulinowa nie ma działania uzależniającego, ale młody wygląd tak.

Kiedy nie mogę zrobić botoksu? Jakie są przeciwwskazania do zastosowania toksyny botulinowej?

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (choroby: miastenia gravis,zespół Lamberta Eatona)
  • nadwrażliwość na składniki preparatu ( albuminy ludzkie)
  • stosowanie leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia (aminoglikozydy, D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, sukcynylocholina, linkomycyla, tetracyklina, inne)
  • miejscowe infekcje skóry
  • ciąża, okres laktacji
  • Leki, które wzmacniają działanie toksyny botulinowej to: aminoglikozydy (gentamycyna, streptomycyna, kanamycyna), leki przeciwmalaryczne ( chlorochina, hydroksychlorochina) – immunosupresyjne (cyklosporyna) – D-penicylamina – leki anestezjologiczne stosowane w znieczuleniu ogólnym ( tubokuraryna, pankuronium, galamina) – sukcynylocholina
  • Nieuzasadnione oczekiwania ze strony pacjenta
  • Okres krótszy niż 6 miesięcy po ostatnim ostrzyknięciu toksyną botulinową

Co się stanie, gdy przestanę używać botoksu?

Twoja skóra straci na elastyczności i napięciu, wróci na wcześniejsze miejsce, opadnie. Efekt ten możesz zatrzymać powtarzając zabieg w odpowiednim czasie.

 

Największą skuteczność w medycynie estetycznej mają łączone techniki zabiegowe np. toksyna botulinowa + wypełniacz + mezoterapia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pl_PLPolish
Przewiń do góry