Zapraszamy do nas

7 dni w tygodniu
Parking
Bezpłatne Wt-Fi

Salon kosmetyczny Śródmieście Warszawa

Osocze bogatopłytkowe

Zarezerwuj teraz
517 012 880

Osocze bogatopłytkowe – jaki to zabieg?

Zabieg z użyciem osocze bogatopłytkowe (PRP) jest zabiegiem z użyciem preparatu otrzymywanego z krwi obwodowej pacjenta, o nawet 4 krotnie zwiększonej liczbie płytek krwi, które stymulują procesy odmłodzenia i regeneracji tkanek.

Trzy etapy zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg przebiega w następujących etapach:

  • Pobranie przez lekarza od 9 do 60 ml krwi obwodowej pacjenta do próbówek próżniowych.
  • Przygotowanie osocze bogatopłytkowe dzięki procesowi wirowania.
  • Osocze bogatopłytkowe zawierające płytki krwi pobrane do strzykawki następnie podaje się wybraną metodą – poprzez zabieg mezoterapii, liniowo lub za pomocą kaniuli, po zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

osocze bogatopłytkowe

Najpopularniejsze schematy terapii osoczem bogatopłytkowym

Zabieg z zastosowaniem osocze bogatopłytkowe, podobnie jak inne zabiegi rewitalizacyjne, dla uzyskania lepszego efektu powinien być wykonywany w serii.

Osocze bogatopłytkowe – co daje zabieg?

Podawanie osocza bogatopłytkowego bezpośrednio w miejsce zmarszczek stanowi biostymulację i uruchamia proces pobudzenia komórek macierzystych do namnażania się oraz aktywuje fibroblasty do wytwarzania kolagenu. W efekcie prowadzi to do regeneracji i odnowy komórek skóry, jej nawilżenia oraz widocznego odmłodzenia.

Wszystkie elementy otrzymywane z krwi używane do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego są autologiczne – stanowią materiał własny pacjenta, stąd ryzyko negatywnej miejscowej reakcji układu odpornościowego, nietolerancji, czy też alergii jest w tym przypadku wykluczone.

Zabieg liftingu z osocza bogatopłytkowego pozwala:

Pierwsze efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym uzyskanym z krwi obwodowej, widoczne są po około 2 tygodniach. Proces przebudowy tkanek i ich widocznego odmłodzenia rozpoczyna się już po 48 godzinach od podania preparatu.

Zabieg – komu jest wskazany i polecany?

Lifting osoczem bogatopłytkowym to zabieg dla osób chcących:

Osocze bogatopłytkowe – kto nie powinien korzystać z zabiegu?

Przeciwwskazaniami do zrobienia tego rodzaju zabiegu są:

Lifting osoczem bogatopłytkowym – co potem?

Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga szczególnego postępowania. Zaraz po ostrzykiwaniu wybranych partii ciała osoczem bogatopłytkowym, można wrócić do codziennych zajęć. Niewielkie ślady wkłucia, które łatwo można zakryć makijażem, znikają już następnego dnia.

Zarezerwuj online