Zapraszamy do nas

7 dni w tygodniu
Parking
Bezpłatne Wt-Fi

Salon kosmetyczny Śródmieście Warszawa

Flebologia Warszawa

Zarezerwuj teraz
517 012 880

Flebologia – czym się zajmuje?

Flebologia to nowoczesny sposób leczenia żylaków i innych naczyń krwionośnych kończyn dolnych bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego. Pozwala na skuteczne zamknięcie praktycznie każdego naczynia. Zabieg trwa kilkanaście minut (w zależności od ilości naczynek), jest wykonywany mikroigiełkami, praktycznie bezbolesny – nie wymaga podawania znieczulenia.

Jak przebiega zabieg flebologii?

Zabieg flebologii polega na iniekcji do rozszerzonych naczyń specjalnego preparatu, który powoduje ich zamknięcie – „sklejenie żył” (proces trwający 3-4 tygodnie), a następnie ich zanik (w zależności od średnicy naczynia od kilku tygodni do kilku miesięcy). Stąd należy się spodziewać ostatecznego trwałego efektu odroczonego w czasie. Nie pozostawia on nacięć i blizn, jest bardzo dobrze tolerowany.
W miejscu po większym naczyniu może być wyczuwany powrózek (twardy, niekiedy bolesny w dotyku), który zanika – wchłania się od 1 do 12 miesięcy po zabiegu.
Dla większej pewności i precyzji efektu przed zabiegiem flebologicznym zaleca się wykonanie USG – Dopler służące wykluczeniu niewydolności głębiej położonych naczyń żylnych oraz lokalizacji tak zwanych miejsc przecieku.

Przeciwwskazania do zastosowania flebologii

Możliwe działanie uboczne flebologii

Zabiegi flebologiczne mogą powodować bardzo rzadkie najczęściej przejściowe działania uboczne, do których należą:

Zabiegi z zakresu flebologii – co potem?

Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności z małymi wyjątkami:

Specjalnym zaleceniem jest co najmniej 30 minutowy spacer bezpośrednio po flebologiioraz wzmacniające znacznie efekt zabiegu noszenie rajstop, pończoch przeciwżylakowych o klasie II nacisku. Leczenie uciskowe powinno trwać:

Pojedynczy zabieg daje efekt 30 50% w obszarze poddanym terapii. Można go powtarzać  w odstępie 2 -4 tygodni. Dobry efekt uzyskuje się najczęściej już po 2- 3 sesjach.

Zarezerwuj online