Sungate Beauty & Spa

Botoks

Wypróbuj sprawdzony sposób na pozbycie się zmarszczek mimicznych po wykonaniu zabiegu Botoks w klinice w centrum Warszawy Sungate Beauty & SPA. Wszystkie zabiegi przy użyciu Botoksu są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej, którzy zagwarantują Ci prawdziwe i szybkie rezultaty bez zabiegów chirurgicznych i długiej rekonwalescencji.
Z czasem nasza skóra narażona jest na działanie promieni słonecznych, które powodują powstanie zmarszczek na czole, które niestety z każdym ruchem mięśni pogłębiają się. To niestety może doprowadzić do zmiany wyrazu twojej twarzy na surowy, zmęczoną lub zły, nawet jeśli mięśnie pozostają w miejscu. Słońce daje nam dużo energii, polepsza samopoczucie ale niestety sprawia, że nasza skóra traci na elastyczności.
Toksyna botulinowa jest znana inaczej pod nazwą jako Botoks, to lek na receptę, który jest wstrzykiwany do zwiotczałych mięśni przez lekarza medycyny estetycznej, zapobiegając powstawaniu zmarszczek z wiekiem.

toksyna-botulinowa

Co to jest Botoks?

Botoks (toksyna botulinowa) to białko wytwarzane przez bakterie Clostridium botulinum, znanej od dawna jako jad kiełbasiany. Podawana jest w mięśnie mimiczne, osłabia ich działanie blokując impulsy nerwowe i zmarszczki stają się „rozprasowane”, wygładzone.
Pierwsze zastosowanie kosmetycznego efektu działania Botoksu udokumentowano już w 1989 roku następnie w 2002 roku został zatwierdzony w USA przez FDA (Food and Drug Administration). Obecnie jest często stosowany zarówno u mężczyzn jak i u kobiet ze względu na mniej inwazyjny zabieg i mniej sztuczny wygląd w porównaniu z operacjami chirurgicznymi.

Na co Botoks?

Podstawowe wskazania na zastosowanie w medycynie oraz kosmetyce estetycznej , główne działanie to odmłodzenie poprzez spłycenie zmarszczek:

Najważniejsze informacje dla klienta po zabiegu toksyną botulinową (Botoks, Azzalure, Bocouture). Prosimy o zapoznanie się ze wskazówkami po podaniu botoksu.

W jakim wieku mogę zacząć stosować botoks?

Zabieg ten można wykonywać stosunkowo wcześnie (już od 27-30 lat) w celu profilaktycznym, gwarantuje gładką skórę i młody wygląd.

Czy botoks jest bezpieczny?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny przy podaniu odpowiedniej dawki, zaś jego działanie dokładnie określa się poprzez miejsce podania.

Czy podanie botoksu boli?

Lekarz medycyny estetycznej wykonuje niewielkie nakłucia jednorazową, bardzo cieniutką i krótką igiełką przy zachowania wszelkich zasad higieny, zazwyczaj bezbolesny. Czuć niewielkie ukłucia jak uszczypnięcia. Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na ból, miejsce iniekcji będzie znieczulone odpowiednim produktem (kremem znieczulającym).

Jak długo trwa zabieg ostrzyknięcia toksyną botulinową?

Po przeprowadzonej rozmowie z lekarzem ustalane są miejsca podania toksyny botulinowej i wykonuje się zbieg, zazwyczaj to ok. 15-20 minut.

Jak długo będę mieć podrażnioną, zaczerwienioną skórę po botoksie?

Wszystkie podrażnienia skóry lub drobne guzki zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Jak długo będę mieć siniaka w miejscu podania botoksu i co zrobić aby się go pozbyć?

Pojawienie się siniaków jest rzadkie, ale jeśli wystąpi, może utrzymywać się do kilku dni. Aby przyspieszyć czas gojenia się siniaków należy używać miejscowo żelu z arniką.

Kiedy zacznie działać botoks?

Pierwsze efekty spłycenia zmarszczek można zaobserwować już po 2-3 dniach. Ostateczny efekt po podaniu toksyny botulinowej może wystąpić do 14 dni po podaniu. Zapraszamy na konsultację po 2-3 tygodniach od zabiegu i ewentualnego podania dodatkowej ilości produktu.

Jak długo utrzymuje się efekt po podaniu toksyny botulinowej?

Efekt wypoczętej i młodszej twarzy jest trwały od 3-6 miesięcy.

Kiedy mogę powtórzyć zabieg botoks?

Zaleca się wykonywanie następnego zabiegu po upływie około 6 miesięcy.

Czy botoks uzależnia?

Toksyna botulinowa nie ma działania uzależniającego, ale młody wygląd tak.

Jakie są przeciwskazania do zastosowania botoksu?

Co się stanie, gdy przestanę używać botoksu?

Twoja skóra straci na elastyczności i napięciu, wróci na wcześniejsze miejsce, opadnie. Efekt ten możesz zatrzymać powtarzając zabieg w odpowiednim czasie.